Wanna be Affs? → Click

My irish dream

Vzpomínky na můj odjezd z Irska aneb 1. kapitola uzavřena?

25. října 2015 v 14:22 | Monny
Jak už jistě víte a pokud ne, můžete se to dočíst tady
od srpna roku 2014 jsem byla au pair dvou úžasných holčiček v Irsku. V květnu roku 2015
nastal čas se vrátit zpět do Čr. Domů jsem přijela bez jakýkoliv plánů a ani nevěděla, co bude dál. Hlavně jsem se těšila na mou rodinu, to bylo pro mě v tu chvíli důležité.
Ikdyž se mi to špatně přiznává, protože jsem do té doby nepocítila, jak mi rodina chybí. Chyběla mi víc a víc až poslední týdny. Vždy jsem byla spíše ráda, že jsem pryč. Hlavně mi teda chyběl 6 letý bráška a 15 letá sestra. Smějící se Byla jsem opravdušťastná.
Vyzvedávala jsem bráchu i sestru ze školky, školy. Chodili jsme na procházky, ale přece jen mi něco scházelo...

Narozeniny host mum

13. listopadu 2014 v 20:42 | Monny
Zdravím Vás všechny! Minulý týden měla moje host mum narozeniny a já jsem ji vytvořila video s fotkama a videama holek. Čekala jsem větší nadšení z její strany, ale každý to dává najevo po svém.


Jinak v pondělí to bude přesně 100 dní, co tady jsem, tak čekejte nějaký spešl příspěvek. Usmívající se

Horse fair & festival

28. října 2014 v 21:49 | Monny
Od 4.-11. října se tu konal Horse fair & festival. Je to jeden z nejstarších a největších koňských veletrhů z Evropě, jehož historie sahá do 18. století. Tato každoroční akce přiláká až 80.000 návštěvníků z celého světa. Tak jsem si řekla, že vám to trochu zdokumentuji a vytvořím z toho video, ať máte představu jak to vypadá. Jinak jsou tam i kolotoče, trhy, živá irská hudba, různé soutěže, např. soutěž o největší vypěstovanou dýni, domácí vejce a tak. Moje host rodinka byla na 3. místě v soutěži s vejci. =) Jo a byly tady prasečí závody neboli pig racing, což jsem si nemohla nechat ujít.


PS: pořád jsem se nemohla dokopat nahrát video na youtube :D

Moje první 2 měsíce v Irsku (video)

8. října 2014 v 18:58 | Monny
Jelikož jsem v Irsku skoro 2 měsíce, tak nebudu psát, co jsem který den zažila, ale rovnou jsem vytvořila takové video pro začátek, ať máte představu o tom, jak jsem zhruba prožila první 2 měsíce.
Pár dní vám popíšu, abyste byli v obraze. =)
38. den- Den s mým francouzským kamarádem:
Ano leží v trávě a v ruce drží foťák. Chtěl zachytit detail nějaké červené kytky a mě to přišlo vtipné jak tam leží, tak jsem ho blýskla. :D
49. den- Výlet do Tullamore:
že vám ten název je povědomý? Ale jistě, vždyť je to irská whiskey! Ptala jsem se své host rodinky, jestli je to oblíbená whiskey, ale tady moc známá zas tak není. Jo a je tady jedna z těch levnějších =)
50. den- Když jsem se ztratila ve tmě:
Že vůbec nevíte, co si pod tím máte představit? Nevadí, hned vám to vysvětlím. Jednou, když jsem se vracela z projížďky na kole domů, tak k nám vedou 2 cesty. Jedna je kratší (kolem vlakového nádraží) a druhá delší, ale ještě jsem tama nikdy nejela a říkala jsem si, že bych to teď mohla zkusit, protože ještě nebyla taková tma a domů se mi tak brzy nechtělo. Tak si jedu, jedu, jedu....... a říkám si: ,,Tahle cesta je teda nějaká dlouhá´´ najednou přijedu na křižovatku a mezitím se setmělo. Jak se tak dívám na směrovníky, zarazím se: ,,To je nějaká blbost! Moje město, že je odsud 11km???´What?!´´ Tak se tedy hezky otočím a jedu zpátky. Zpáteční cesta se mi zdá ještě delší. Potom když už se blížím k místu, kde už to znám si všimnu jedné nenápadné odbočky a hned je mi jasné, že tudy vede cesta domů. Po pár set metrech už to poznávám, protože tudy občas chodíme na procházky s holkama. Když konečně přijedu domů jsem šťastná. Ve dveřích potkám host dad a hned mu vyprávím, že jsem dojela až do Ahascraghu. On se začne smát a ráno se mě pak zeptá, jestli mě nebolí nohy. Já jsem naštěstí zvyklá, takže ne. :D Toť vše o mé cestě do neznáma. =) (aspoň mám další tip na cyklo výlet)

Do videa jsem dala písničku od Katty Perry- roar a myslím, že se skvěle hodí k mému životu. Tady je i překlad.

Dřív jsem držela jazyk za zuby a zadržovala dech
Bála jsem se ozvat a udělat nepořádek.
Tak jsem tiše seděla,
Poslušně souhlasila
Asi jsem zapomněla, že jsem měla na výběr
Nechala jsem se tlačit tebou k pokraji zhroucení.
Za ničím jsem si nestála
A tak jsem všemu naletěla

My irish dream aneb než a jak to všechno začalo

6. října 2014 v 19:25 | Monny
Dělat au-pair bylo mým snem, taky protože ráda cestuju a poznávám nové prostředí, lidí, kulturu atak. O prázdninách jsme se s kámoškou bavily co budeme dělat do budoucna a ona řekla, že by chtěla přerušit výšku a vyjet do Francie jako au pair. Sice jsem byla přijatá na výšku, ale kámoška mě přesvědčila hned co řekla slovo ,,au-pair´´. Tak jsem se tedy zaregistrovala na aupairworld.com a hledala vhodné kandidáty.
Já vlastně jen čekala až udělám maturitu, ta byla takovou mojí vstupenkou do světa. Jasně, vetšina z vás jezdí hlavně do Anglie, ale mě bylo v celku jedno kam, hlavně už konečně vypadnout z domu, z česka jinak se fakt zblázním. Třeba roky na střední byly ke konci pro mě doslova peklem. Ještě teď se probudím zpocená, že se mi zdálo, že musím do školy a že po mě učitekla řve, že ještě nemám maturitu! Fuj, ještě že je to jen sen!
 
 

Reklama