Wanna be Affs? → Click

My irish dream aneb než a jak to všechno začalo

6. října 2014 v 19:25 | Monny |  My irish dream
Dělat au-pair bylo mým snem, taky protože ráda cestuju a poznávám nové prostředí, lidí, kulturu atak. O prázdninách jsme se s kámoškou bavily co budeme dělat do budoucna a ona řekla, že by chtěla přerušit výšku a vyjet do Francie jako au pair. Sice jsem byla přijatá na výšku, ale kámoška mě přesvědčila hned co řekla slovo ,,au-pair´´. Tak jsem se tedy zaregistrovala na aupairworld.com a hledala vhodné kandidáty.
Já vlastně jen čekala až udělám maturitu, ta byla takovou mojí vstupenkou do světa. Jasně, vetšina z vás jezdí hlavně do Anglie, ale mě bylo v celku jedno kam, hlavně už konečně vypadnout z domu, z česka jinak se fakt zblázním. Třeba roky na střední byly ke konci pro mě doslova peklem. Ještě teď se probudím zpocená, že se mi zdálo, že musím do školy a že po mě učitekla řve, že ještě nemám maturitu! Fuj, ještě že je to jen sen!


Vraťme se tedy k té česko-irské rodině: psaly mi podmínky, plat, něco o dětech (mají 2 holčičky 2 a 4 roky) a zaujalo mě to. Já jsem je taky zaujala a tak jsme si za pár dní domluvily hovor na skypu. Byli příjemní a holčičky žůžové! Ptaly se mě jestli si to chci rozmyslet a já jim rovnou řekla, že si nic nemusím rozmýšlet, že bych byla moc ráda jejich nová au-pair. Nástup byl 10. srpna a jelikož zrovna budou v česku na dovolené, tak potom poletíme společně z Bratislavy. Dokonce mi zaplatili letenku a pak mi tu částku budou strhávat z platu, takže jsem si platila jen pojištění na ten rok. Asi 3 týdny před odletem jsem úspěšně získala řidičák a byla připravená na tohle velké dobrodružství. Přátelé mi sice říkali, ať nejezdím, že jim budu chybět, co si tu beze mě počnou, ale takovou příležitost si přece nenechám ujít. Čekala jsem na tuhle chvíli hooodně dlouho a teď se mi to splnilo.
Před pár lety jsem se dostala se na dno, z kterého jsem se musela sama dostat. Prakticky na nikoho jsem se nemohla spolehnout a opřít, ale naštěstí je ta kapitola uzavřená a úspěšně za mnou a nyní jsem silnější než předtím. Teď si uvědomuju, že jsem si tím asi měla projít, protože jinak bych teď nebyla tam, kde jsem. Díky téhle cestě mám šanci začít od začátku a konečně sama za sebe. Teď jsem konečně volná a šťatná jako už dlouho ne! Myslím, že si už zasloužím žít tak jak chci a to co se v minulosti dělo už nadobro skončilo.
Asi před 2 lety jsem začala hlídat děti jedné známé. Ze začátku jsem byla nadšená, děti mám moc ráda, ale pak dost začala využívat mé pomoci, protože byla líná uklízet. Jako mě nevadí uklízení, ale měla jsem přece JEN hlídat děti.
A nejlepší na tom bylo, že pak manželovi říkala, že to uklízela ona. A řekla mi, když mě uvidí její manžel, tak mám říct, že děti něco rozsypaly, tak proto uklízím.
Její manžel měl práci, ve který dělal velký kulový, takže bylo běžné, když mě chodil kontrolovat a co bylo vrchol všeho, když si jen tak z práce přišel zdřímnout. Malý řval, že chce za tátou a on jen řekl, že ho mám nějak zabavit, ať za ním nechodí, že ho bolí hlava. Bylo mi ho líto. Když nepočítám mou rodinu, tak už je to druhá, co si děti pořídí a pak zjistí, že je to s nimi vůbec nebaví a raději jsou v práci. Úplně běžně ona chodila pravidelně aspoň 2x do měsíce ke kadeřnici, na manikůru, masáže, kafe s kamarádkou apod. Ke konci jsem s tím chtěla už seknout, ale říkala, jsem si vydrž, už jen pár týdnů a pak konečně odjedeš za lepším životem!
10.8.2014
Dnes je můj velký den! Z domova vyrážíme kolem 5h ranní na letiště do Bratislavy. Moje host rodinka je v česku na dovolené a letíme společně do mého nového domova. Když jsme se poprvé setkali na živo, tak jsem z nich měla skvělý pocit a dokonce pozvaly mé babičky, že můžou někdy přijet. Jsou úplně jiní než rodina, které jsem hlídala děti. Tady mi skoro každý den děkují za hlídání. Jednou týdně mám úklid, který mě prostě baví. :D A ví o tom oba, že tu uklízím, né jak v předešlé rodině. Tady mé ochoty pomoct s čímkoli nevyužívají. Proto i třeba o víkendu vytáhnu z myčky nebo něco uklidím, protože oni si toho tady váží. =)

Jelikož mi při kontrole v batohu našli šampon a nemilosrdně ho vyhodili, host mum mi řekla, že pojedeme do obchodu a tam si to koupím.
S host dad jsme jeli do Aldi. Tam mi řekl, že si mám vybrat na co mám chut. To jako vážně??? Nevěřila jsem vlastním uším, to je snad sen! Já si vybrala nějaké cereálie do mléka a sprcháč s levandulí. Potom host mum mi pak ukázala co kde je a pak jsem šla do pokoje plná dojmů a stále tomu nemohla uvěřit. Můj pokoj je krásný a sprcha ve vlastní koupelně byla úžasná! =) Opravdu moooc děkuju všem ,,tam nahoře´´ že jsem tady opravdu spokojená. Všichni jsou moc milí. =)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 klarka-life klarka-life | 7. října 2014 v 19:59 | Reagovat

Držím ti palce! :) Já měla v Irsku jednu blbou zkušenost a jsem moc ráda, žes našla skvělou rodinku :) Piš co nejvíce ať mám co číst ;) A už teď z těch pár vět si začínám na Iry spravovat názor :))

2 my-charming-world my-charming-world | 7. října 2014 v 23:07 | Reagovat

děkuju! =) tak všude jsou nějací hlupáci, tak si možná narazila zrovna na takové. Já zatím opravdu nemůžu na nikoho tady říct křivý slovo, jsou moc milí =)

3 Áňa Asociálková Áňa Asociálková | Web | 11. října 2014 v 22:33 | Reagovat

Moc ti to přeju! Ať se ti tam nadále daří! :) Těším se na nové články :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama